Sadullah Ergin’in İstifası İstendi mi?

CHP’nin Sadullah Ergin’i adaylıktan geri çekmek için DEVA Partisi’nden farklı bir isim istediği öne sürüldü. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin bu iddiayı kesin bir dille yalanladı. 

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimde DEVA Partisi kontenjanından CHP Ankara 1. bölgeden aday gösterildi. 

‘Kumpas davaları’ olarak adlandırılan Ergenekon ve Balyoz gibi davaların görüldüğü süreçte AK Parti’de Adalet Bakanı olan Ergin’in CHP listelerinden milletvekili adayı gösterilmesine peş peşe tepkiler geldi.

“CHP, DEVA’dan Ergin’in yerine isim istedi”

Sadullah Ergin’in adaylığının CHP içinde de tepkiler olduğu iddia edildi. NTV yayınında bu iddialara yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ‘İsimler üzerinden giden bir süreç yürütmedik. Şu isim şuraya olsun, bu isim buraya olmasın şeklindeki bir görüşmeyi doğru bulmadık. İş birliği konusunda prensip kararı alındı. Siyasetler kişiler üzerinden yürümez. Siyasetler, partiler ve fikirler üzerinden yürür’ dedi. 

Sadullah Ergin’in adaylığıyla ilgili tartışmalar sürerken, dikkat çekici bir iddia gündeme geldi. Radyo Sputnik’te yayınlanan Ankara Farkı programına katılan gazeteci Nuray Başaran, ‘CHP, Sadullah Ergin’i adaylıktan geri çekmek için DEVA Partisi’nden farklı bir isim istedi’ ifadelerini kullandı.

DEVA Sözcüsü Şahin: “Külliyen yalan”

Odatv’ye konuşan DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, iddiaları “Külliyen yalan” diyerek yalanladı. Şahin, ‘Sadullah Bey’e de bize de ulaşmış böyle bir talep yok. Burası DEVA Partisi’ne tahsis edilmiş bir yerdir bunun kararını verecek de Sayın Babacan ve DEVA Partisi yetkili kurullarıdır. Sayın Oğuz Kaan Salıcı ile beraberken haberleri gördük. Kendisi de şaşırdı’ dedi.

DEVA Partili Ekmen: “Sadullah Ergin FETÖ ile mücadele etti”

Serbestiyet’ten Hilal Köylü’ye konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekmen, Sadullah Ergin’in adaylığı üzerinden gelen tepkilere yanıt verdi.

Sadullah Ergin’in Adalet Bakanı olduğu dönemde FETÖ ile mücadele ettiğini ileri süren Ekmen, ‘Sadullah beyin ailesi Milli Görüş geleneğinden geliyor. Onun FETÖ’cülükle bağdaşması mümkün değil’ dedi. Ekmen, ‘Sadullah beyin adaylığını iktidar medyası değil muhalefet medyası tartışıyor’ diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir