Zonguldak’ta uyuşturucu çetesini yakalatan genç konuştu

DHA

Azerbaycan uyruklu öğrenci 24 yaşındaki Ali Safa K., dahil olduğu uyuşturucu çetesine ait tabancayı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi kampüsünde yere düşürdü.

Polis ekipleri silaha el koyup, Ali Safa K.’yi arama çalışması başlattı.

Tahta kaşıkla istismara uğradı

Ali Safa K.’ye kendisinin de dahil olduğu uyuşturucu çetesi üyeleri tarafından, silahı düşürüp çeteyi riske attığı için bir evde işkence yapıldı.

Tahta kaşıkla cinsel istismara maruz kalan Ali Safa K., öldürülmek için ıssız bir yere götürüldüğü sırada kaçıp polise sığındı.

Ali Safa K., çetenin ilişkilerini ve bağlantılarını polise anlattı.

1,5 ayda yapmadıkları kalmadı

Deliller ve ifadeler ışığında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 kişiden Ayhan Küçükdere, oğlu Samet Küçükdere (24) ve Mehmet Can Arslaner (25) tutuklandı.

3 kişi savcılık ifadesinin ardından, H.C. (35) ve F.O. (35) adli kontrolle serbest bırakıldı.

Ali Safa K., çete üyeleri tarafından 1,5 ay boyunca gördüğü işkenceyi anlattı.

“Elimi, ayağımı kırdılar”

Düşürdüğü silahı polisin bulmasından sonra çete üyeleri tarafından işkenceye maruz kaldığını belirten Ali Safa K., şunları söyledi:

Issız bir yere götürülecektim, arabaya binerken kaçmayı başardım ellerinden ve devlete, polise sığındım. Aç kaldım susuz kaldım. Su ihtiyacımı lavabodan giderdim. Ailemle, hiçbir insanla iletişim kuramadım. Her kaçma fırsatı bulduğumda beni ellerinde tutsak gibi tuttular. Elimi kırdılar, bacağımı kırdılar. İşkencelere maruz kaldım. Tırnaklarımı çekmeye çalıştılar. Sopayla yumrukla, tekmeyle dövdüler. Ellerimi bağladılar. Ağzıma havlu koydular, bağırıp çığlık atmayayım diye. 1,5 ay boyunca yanlarından hiç ayırmadılar. Son 3 gün boyunca çok şiddetli darp gördüm.

“Arabaya binerken kaçtım, polise sığındım”

Çete üyelerinin başka bir olaya bile sinirlenip kendisini dövdüklerini Ali Safa K., şöyle devam etti:

Beni kum torbası gibi gördüler. Hep bana işkence, hep bana darp. Mesela akrabaları arabalarını kaçırdı, ona sinirlenip beni dövdüler. Ben uyuşturucu satışlarına engel oldum. Silah yakalattığım için polis tarafından aranmam vardı. Beni her yere götüremediler ve satışlarına da engel oldum. İşlerine çomak soktum. 3 gün ellerinde mahsur kaldım. En son ölüm raddesine geldik. Issız bir yere götürülecektim, arabaya binerken kaçmayı başardım ellerinden ve devlete, polise sığındım.

“Çetenin içinde şantajla zorla tutuluyordum”

Kentteki yer altı camiasını tanıdığını ve başkalarının da kendisi gibi zarar görmemesini istediği için bildiklerini polise anlatan Ali Safa K., diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir