Babacan’dan Hilafet Yumruğuna Çay Daveti!

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te partisinin aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te; “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” yürüyüşünde tevhid bayrağı açtığı gerekçesiyle bir kişiye yumruk attığı için tutuklanan üniversite öğrencisi Ege Akersoy ile ilgili konuştu.

“OTURUR KONUŞUR ÇAY İÇERİZ”

İstanbul’da Filistin’e destek yürüyüşünde Tevhid bayrağı açılması sonucu yaşanan olaylara değinen Babacan, “Ege kardeşim seni de diğer genç arkadaşlarımızı da ayrımcı ideolojilere teslim etmeye hiç niyetimiz yok. İnşallah bir an önce özgürlüğüne kavuşursun. Kavuşursun da o yumruğu attığın İsmail ben, sen ben oturur bir çay içeriz. Ve toplumun mayasında olan birliği beraberliği tüm ülkeye gösteririz. Otururuz ülkemizin yarınlarını konuşuruz Burada söz veriyorum Ege kardeşimize; seni de hiçbir gencimizi de biz bu ayrımcı siyasete teslim etmeyeceğiz” dedi.

Babacan yaptığı konuşmasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. “Duymayan kalmamıştır herhalde ama ben buradan bir kez daha söyleyeyim, DEVA Partisi tüm illerde kendi adaylarıyla seçime girecek” diyen Babacan aday listesini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir