İsrail Genelkurmay Başkanı: Gazze’ye Gireceğiz

İsrail Genelkurmay Başkanı Korgeneral Herzi Halevi, İsrail ordusunun piyadelerden kurulu “Golani Tugayı”nda askerlere seslendi.

İsrail ordu sözcülüğünün paylaştığı The Times of İsrael’deki habere göre Halevi, “Gazze Şeridi’ne gireceğiz. Hamas’a bağlı unsurları ortadan kaldırmak amacıyla operasyonel bir görev üstleneceğiz. Ayrıca, iki hafta önce cumartesi günü gerçekleşen saldırıda hayatını kaybedenlerin görüntülerini ve sahnelerini de aklımızda tutacağız” dedi.

ASKERLERİNDEN CESUR OLMALARINI İSTEDİ

“Gazze karmaşık, Gazze aşırı kalabalık” şeklinde konuşan Korgeneral Halevi, İsrail’in kara harekatına karşı Hamas’ın hazırlık yaptığına dikkati çekerek, şunları ifade etti:

“Düşman orada birçok hazırlık yapıyor ama biz de onlara karşı hazırlanıyoruz. Kara harekatında İsrail ordusunun tüm yetenekleri bize eşlik ediyor. Bu düşünceyle cesur olun. Son derece kararlı olun ve askerlerinize yüksek güven duygusu aşılayın. Bu ruh zaferi getirecektir.”

“HAMAS KENDİ SİVİLLERİNİ YARALIYOR”

İsrail Savunma Kuvvetleri de sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajda Hamas’ın Gazze’de 550 “başarısız roket fırlatması” yaptığının tespit edildiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir