İtalyan moda devi Prada 12 bin TL’lik ataç satıyor

İtalyan moda devi Prada, özel logosunu kullanarak piyasaya sürdüğü ataç aksesuarıyla görenleri şaşkınlığa uğratıyor. Ürün tam 12 bin TL’ye (370 dolar) alıcılarını bekliyor.

Daha şaşırtıcı olan bu ürünün, birkaç yıl önce de kitlelere sunulmuş olması. Marka, 2017 yılında da aynı ürünü piyasaya sürdü ancak o seferki fiyatı 5.500 TL (145 £) idi.

Son yıllarda tasarımcı markaları, genellikle uygun fiyatlı ürünlerin pahalı versiyonlarını yaratmak için mizahi yönlerine yöneldiler. Her türlü tanıtım iyi bir tanıtımdır, değil mi?

2016 yılında Christopher Kane, neon kablo bağlarını ilkbahar/yaz 2016 podyumunda saç bandı ve bilezik olarak kullandıktan sonra 23 £ karşılığında satmaya başlamıştı.

Pharrell Williams, geçen yılın Şubat ayında Louis Vuitton’un hükümdarlığını geri aldığında, markanın ilk koleksiyonunda 2.460 £ değerinde bir deri sandviç çantası vardı.

Balenciaga’nın birbiriyle çelişen moda görüşlerinden payına düşeni aldığı biliniyor. 2017 yılında kreatif direktör Demna Gvasalia, alışveriş yapanların genellikle 0,75 dolar ödediği ünlü IKEA Frakta çantasını yeniden icat etti ve üzerine 1.365 £ gibi yüksek bir fiyat etiketini vurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir